Uppskattar verkligen en frisk son!
Man märker verkligen stor skillnad på en sjuk och en frisk son.
Dexter har under hela första delen av 2011 vart sjuk till och från. Nu är han äntligen så gott som frisk igen, bara lite snorig i näsan. Men vilket barn är inte det nu?
Sjukdommarna har avlöst varandra, främst har han vart konstant förkyld med bara några dagar eller en vecka med någorlunda bra hälsa emellan. Nu senast var han förkyld och fick maginfluensa/spydde av allt slem (det är svårt att avgöra när han spyr så ofta och samtidigt är förkyld) som sedan avlöstes av ännu en förkyldning med riktigt hög feber.
Då har han vart hängig, slö, ätit “dåligt” och gnällt en del.
Men nu är han pigg och glad, orkar massor med skoj och lär sig nya saker hela tiden : ) Han äter i stora lass och visar med hela kroppen om det är något han vill ha eller något han inte gillar. Vaken och pigg större delen av dagen och allt vad sjukdom heter är som bortblåst!
Det är verkligen underbart, och vi hoppas verkligen han får må så här bra ett bra tag innan nästa våg av sjukdommar väller över honom!
Varje Söndag 6 veckorna har vi börjat dagen med babysim. Dexter älskar verkligen att bada och det märktes inte minst idag! Bada, hoppa ner i vattnet till mamma och pappa, simma runt med ringar och åka rutschkana, allt var toppen!
Det är synd att det bara är en gång kvar nu! Men som tur är är ju badet öppet alla dagar så han och Adam kan åka dit och bada själva : )
I skrivande stund sitter jag på KSS i Skövde hos min morfar. Han är riktigt dålig och det får mig att tänka mycket på att man ska uppskatta allt man har. Det hoppas jag verkligen märks att jag gör då jag inte kunnat haft det bättre än jag har det nu!
Min familj är helt underbar! Vi får hålla oss förhållandevis friska. Jag har ett riktigt bra jobb och vi har det helt ok ekonomiskt : )
Jag älskar er över allt annat och jag vill verkligen att ni ska veta det!
Jag hoppas att alla där ute visar att ni uppskattar era älskade!
Kramar Camilla


Å njut nu av att alla 3 vara friska. Älskar dig också