Då knallar vi in i v. 41!
Det trodde jag faktiskt inte, men vad fel man har ibland!
Igår kväll hade vi älsklingens syster på besök, som vi inte träffat sedan i februari. Hon tyckte allt det var en del som hänt på magfronten sedan dess!
Hade mycket sammandragningar igår kväll, men natten var relativt lugn och nu känns allt ”som vanligt” igen. Får se om det blir ett april- eller majbarn av det här!!! Idag är det fredag och Valborgshelgen inleds här i Uppsala (och för den som inte vet det så är Valborg det absolut största som händer i Uppsala under året, festyran är total då). Skulle inte förvåna mig om blivande pappan får rätt och Pyret bestämmer sig för att komma mitt i kaoset på sista april!
Nu ska jag gå och göra mig en bamsestor frukost – kanske kan det putta igång Pyret lite?! Och om inte annat så blir jag i alla fall mätt!



