Skaffa en egen blogg - Klicka här »     Logga in »     |     Diskutera i vårt forum     |     Hjälp med din blogg?     |     Senaste aktiviteter på minbebis.com:

Ny väggklocka eller inte?

2012-06-20 @ 08:24

lbhV0.h9ZPpNXHUSKSpI1iI_OpP_1WRxWn5fcvIxITs-
Funderar på att köpa den här väggklockan och sätta på väggen till höger om köksfönstret. Vi älskar klockan, den är hela 60 cm bred och motivet med världskartan passar så bra in på oss som älskar att resa. Dessutom är den i mörkbrunt trä och lite ”shabby” – precis vår stil.
Men den är ju stor som sagt så lite läskigt att sätta upp den. Men vi kom på den smarta idén att vi kan klippa ut en bit papper eller kartong i samma storlek och sätta upp på väggen först. Så kanske man får ett litet hum av hur det blir med en sån stor inredningsdetalj på väggen.

IMG_20120619_135003



2 kommentarer på inlägget “Ny väggklocka eller inte?”

  • Sanna

    Vi har en så stor klocka på väggen, det funkar riktigt bra och det ser inte alls konstigt ut. Man har ju tex tavlor som är så stora.

    2012-06-21 kl 12:01
  • Idlisa

    Ja men det har du ju helt rätt i :)

    2012-06-21 kl 13:27

Kommentera

*