Vi hade en jätte mysig dag igår jag och Myriam. Minns inte om jag skrivit och berättat att Marco åkte tidigt i torsdags till Oktoberfest i München för tredje året irad?! Han kom inte hem förrän igår kväll så de har varit intensiva men mysiga dagar bara jag och Myriam.
För att återkomma till gårdagen, vi var bjudna på lunch hos en av mina chefer för att tacka av en annan chef som slutade i somras.
De visade sej att hon hade ett helt fantastiskt hus med trädgård som man bara drömmer om, utsikt hämtad från ett vykort och en pool på de!
Myriam och de andra barnen hade jätte roligt hela dagen och även om de blev mycket spring och passning (flåsar ju så väldigt nu för tiden men man vill ju helst inte att ens barn ska ha sönder nåt hemma hos chefen) så blev de en lyckad dag med mina arbetskamrater och chefer.
Idag ska vi på två-års kalas på restaurang men Marco är ju hemma igen så nu får han passa! 😉