Skaffa en egen blogg - Klicka här »     Logga in »     |     Diskutera i vårt forum     |     Hjälp med din blogg?     |     Senaste aktiviteter på minbebis.com:

En sjuk,små rolig låt av mig & Becka

2012-01-01 @ 19:53

Det är väl på tiden att jag slänger upp en av mina låtar nu.
Förra veckan hade vi Becka (mamma Becka) och hennes tre döttrar över. Fullt hus, som ni säkert kan tänka er. Men riktigt mysigt och mycket roligt.

Hur som helst, så hade jag och Becka pratat ett tag om att göra en låt tillsammans. Så under dagen där på skulle hon sjunga in en av mina låtar jag hade gjort. Men kvällen som var så satt vi i soffan och dumma oss till max. Barnen sov och vi var väl lite övertrötta.
Men en annan text kom till, en ganska lustig,små rolig, fast ändå skön på något sätt. Jag gjorde en snabb melodi, jag fick även ha premiär med mitt nya trumset och låten vart kanon. Så pass härlig att vi säkert kommer att fortsätta göra låtar ihop.





Kommentera

*