Bye bye nappen!!
I torsdags sa Wilma ”hej-då-nappen”!! ”Nappfeen” var här o hämtade hennes nappar!!! Wilma låg över hemma hos mormor o morfar från onsdag till torsdag, utan napp! O det gick galant, så de blev det hejsvejs med nappen!!! Har väl haft sina utbrott,skrik o gråt efter nappen, men både jag o Johan är bestämda. Nu idag har hon ännu inte frågat efter den o hon ger sej snabbare eftersom det inte blir nån napp ändå!!!
Natalie fick sluta med sin napp igårmorse. Vi var iväg på kalas så hon somnade i bilen på väg hem igår, utan nappen. Hon frågade inte ens efter den i bilen
Hemma vaknade hon till o frågade efter nappen 1 gång men sen somnade hon. Nu idag har hon inte frågat efter den
Faktiskt rätt skönt.
Men som sagt, det är inte alltid någon dans på rosor. Men skönt nu när vi äntligen bestämt oss o inte ger med oss, för det funkar inte!!!
Idag provar vi trosor på Natalie…. Innan sommaren är slut ska även hon vara blöjfri
Nu väntar vi på att åka iväg på -holje marknad som öppnar kl12. Men innan det blir det en härlig familjepromenad

Bra jobbat med napparna:) Det är en lättnad när det är gjort ellerhur?