Skaffa en egen blogg - Klicka här »     Logga in »     |     Diskutera i vårt forum     |     Hjälp med din blogg?     |     Senaste aktiviteter på minbebis.com:

Let’s dance – kvällens resultat

2010-01-16 @ 10:03

Igår var Let’s dance juryn lite torr tycker jag. Många fick låga poäng och några fick högre. Självklart så vet juryn vad de talar om, men efter andra veckan är det väl lite tidigt att förvänta sig att deltagarna ska vara så pass varma i kläderna och göra så mycket bättre ifrån sig än veckan innan?

Jag tycker inte att det är kul att se ett program där juryn är sur, hellre ge kritiken och vara positiv, eller? Hur ska deltagarna annars känna sig peppade? Vad tycker ni? Var de rättvisa i alla betyg?





2 kommentarer på inlägget “Let’s dance – kvällens resultat”

  • gotteochvi♥

    sv; haha ja, jag var inte på så bra humör igår =)

    2010-01-16 kl 13:17
  • MariaTheres

    Jag tycker att de är ganska rättvisa.. Sen känns det som att man får räkna med att de är lite överdrivna i sina uttalanden eftersom det är tv. Det verkar som att producenterna inte tror att det blir intressant annars. Eftersom jag hejade på Victoria Svensson så åkte hon ut, det blir alltid så när jag håller på någon :P

    2010-01-16 kl 14:01

Kommentera

*