Skaffa en egen blogg - Klicka här »     Logga in »     |     Diskutera i vårt forum     |     Hjälp med din blogg?     |     Senaste aktiviteter på minbebis.com:

Tisdag och lite vab

2011-06-07 @ 08:59

ellan

Hej på er alla bloggisar! Idag är det tisdag och man hade hoppats på att kunna röja undan arbetsuppgifter inför semestern men icke, Ella har haft en förkylning med lite feber under helgen och den är fortfarande kvar.

Så trist för i eftermiddag är det avslutningsfest för Ellas avdelning på dagis och då blir det ju inte lika kul för henne som inte varit där under dagen. :(

Vi får gå dit lite innan, hon mår bra men ska väl inte vara på dagis en hel dag, särskilt inte i den här värmen.





2 kommentarer på inlägget “Tisdag och lite vab”

  • Catrin

    Hej! Hoppas Ella blir bättre så hon orkar vara med på avslutningen. Tänk att hon snart slutar sin tid på dagis! Kram till er alla/Catrin

    2011-06-07 kl 14:40
  • Maria

    Vad tråkigt att hon har blivit dålig:-(
    Skönt att hon orkade vara med på avslutningen i alla fall.
    Krya på henne ordentligt.

    Kram Kram

    2011-06-07 kl 18:22

Kommentera

*